Муляр

Муляр – це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових та інших споруд із природних і штучних будівельних матеріалів. До природних будівельних матеріалів відносяться різні види каменю. Штучні виготовляються з глини, шлаку, вапняно-піщаних сумішей і інших матеріалів.

 

Муляр

– зводить і ремонтує житлові будинки, мости, промислові та інші споруди з природних і штучних будівельних матеріалів;

– здійснює кладку несучих стін,

фундаменту, арок, зведень, колон, бере участь в установці віконних і дверних коробок;

– робить конопатку і заливку швів у збірних залізобетонних конструкціях;

– при кладці стін повинен витримувати необхідну товщину і рівність шва, перевіряти відповідність горизонтальності і вертикальності рядів проектним вимогам;

– проектувати зведення кутів і згинів стіни цілих, половинок і четвертинок цеглини;

– виробничі операції виконує за допомогою ручних інструментів: кельми, молоточка-кирки, ковша-лопати;

– може працювати як в приміщенні, так і на відкритому повітрі (можливо, на висоті).

Умови роботи.

 Виробничі операції муляр виконує за допомогою ручних інструментів: кельми, молоточка-кирки, ковша-лопати, розшивки. Кельма – невелика (довжиною близько 30 сантиметрів) лопатка з вигнутою ручкою. Кельмою робітник розрівнює розчин на стіні, заповнює їм вертикальні шви кладки і видаляє надлишок, що виступив на лицьовій поверхні стіни.

Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі (можливо, на висоті).

Освітня підготовка.

Професію можна здобути   у Кремінському відділенні  ВП «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»

Перспективи професійного росту:

стажер – різноробочий – фахівець- муляр, провідний спеціаліст, бригадир. При додатковому підвищенні освіти (середня чи вища будівельна освіта) – виконроб, будівельний інженер, архітектор.

Прямо на виробництві можливе одержання родинної професії; кваліфікацію можна підвищити в будівельних технікумах чи інститутах.