Цифрова освіта

       На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», основною метою якого є навчити 6 млн. українців цифровій грамотності за 3 роки. Звертаємо увагу, що наприкінці грудня 2019 року Мінцифри провела перше в історії України соціологічне дослідження цифрових навичок громадян. За даними дослідження, 53% громадян України не мають базового рівня цифрових навичок, а
15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. При цьому, 47% громадян віком від 18 до 70 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам.


        Зрезультатами дослідження можна ознайомитись за посиланням – http://bit.ly/3auKqWG
Наголошуємо, що проєкт Дія. Цифрова освіта має дві складові:
Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності – (https://osvita.diia.gov.ua)
Мережа цифрових оффлайн-хабів з більш ніж 6000 хабів цифрової освіти по всій країні. – (https://osvita.diia.gov.ua/hubs)

      На сьогодні зазначеними ресурсами скористалися 489 тисяч громадян України. Звертаємо увагу, що на платформі вже доступно 50+ освітніх онлайн-серіалів з різних тем:

«Базові цифрові навички»

«Штучний інтелект»

«Цифрові навички для вчителів»

«Кіберняні»

     В межах даної платформи також запущено ресурс «Цифрограм», який уявляє собою національний тест на цифрову грамотність – (https://osvita.diia.gov.ua/digigram)

       Мережа цифрових хабів постійно оновлюється і доповнюється новими локаціями. Для сучасної людини оволодіти цифровою грамотністю так само важливо, як вміти писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, але й конкурентоспроможність кожного громадянина України.

План графік на 2021 рік